Insert your custom message here. close ×
+

Kvintesence Quartet (Vladan Malinjak – housle, Milan Jakeš – housle, Ilia Chernoklinov – viola a Šimon Marek – violoncello); se zrodil počátkem roku 2013 v Praze. Hudba kvartetu čerpá inspiraci napříč žánrovým spektrem a nenechá se svazovat jeho ustálenou klasickou podobou. Současný repertoár tvoří autorské kompozice jednotlivých členů a také skladby současných autorů, mnohdy komponovaných přímo pro Kvintesence Quartet.
    Zároveň, za krátkou dobu své existence, realizuje studiové a koncertní spolupráce s předními interprety naší hudební scény, jakými jsou; Aneta Langerová, Dara Rolins, Ewa Farna, Václav Noid Bárta, Bára Basiková, Radůza, Zdenka Trvalcová a další…Více v rubrice „Spolupráce

 

malinjakVladan Malinjak – housle

Narozen 11.3.1974 v Ostrově nad Ohří. V roce 1994 absolvoval na Plzeňské konzervatoři. V letech 1997- 2000 studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka (jazzové oddělení obor housle).
V roce 1994 nastoupil do Karlovarského symfonického orchestru,ve stejném roce odešel do Plzeňského rozhlasového orchestru. Zde působil 4 roky. Od roku 1998 žije v Praze. Spolupracoval s orchestry FOK, Capella Regia, orchestr Atlantis, PKO, Virtuosi di Praga, Komorní orchestr Pavla Haase, CK Vocal a s divadly Archa, Kalich, Dejvickým a Karlínským divadlem, orchestrem činohry Národního Divadla.
S jazzovým  smyčcovým kvartetem (Lamborghini String Quartet), které založil, nahrával a spolupracoval se soubory Nuo, Vertigo Quintet, Navigators, Lanugo, Ondřej Konrád, Iván Gutierrez, Radůza, Iva Bittová, Ida Kelarová, Dara Rollins a dalšími.
Jako host se zúčastnil řady turné do USA, Japonska, Koreje, Austrálie, Nového Zélandu, Ománu a většiny evropských států. Kromě Kvintesence Quartet je členem ČNSO, ZOO, Blue Angel Memory Bandu.
Od roku 2010 je stálým členem Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK a smyčcového tria Anety Langerové.


41182_434972158240_3354432_nMilan Jakeš – housle

Narozen v Hodoníně na jižní Moravě, v současnosti žije a působí v Praze. Vystudoval Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka (obor housle se zaměřením na jazz) pod vedením Lukáše Kuty a Mária Illéše. Kromě Kvintesence Quartet je také členem hudebních těles: Qaraba Ensemble Iannise Karampatziase, Tajná chuť Ondřeje Komárka, Tango Underground Fiesta Zdenky Trvalcové, Talaqpo Lucie Páchové a wrghaPOWU orchestra Tomáše Sýkory. Pod pseudonymem Mitakuye Oyeasin se věnuje volné improvizaci.


384216_10151176578288241_1310785992_nIlia Chernoklinov – viola

Narozen v Kaliningradu v roce 1991. V pěti letech se začal věnovat hudbě a hrát na housle. V roce 2005 ukončil studium na kaliningradské základní umělecké škole D. D. Šostakoviče ve třídě Yeleny Damaevové. Ve stejném roce byl přijat na Republikové gymnázium v Minsku (při běloruské státní hudební akademii), kde začal studovat violu u doc. Ljučii Lastovky, kterou v roce 2009 úspěšně dokončil. Po studiích na minském gymnáziu byl přijat na běloruskou státní hudební akademii, kde studoval jeden rok. Poté pokračoval ve studiu na Akademii múzických umění v Praze, obor viola u profesora Jana Pěrušky. V roce 2013 ukončil bakalářské studium s titulem BcA. a nyní pokračuje v magisterským programu.
Je laureátem šesti mezinárodních soutěží. Byl koncertním mistrem violové skupiny v minském komorním orchestru pod vedením Vladimíra Perlina (2005 – 2009) a mezinárodním evropském symfonickým orchestru CEI Youth Orchestra (2007 – 2009). Nyní je koncertním mistrem viol v orchestru BERG (Praha). Jako sólista nebo orchestrální hráč vystupoval v Rusku, Bělorusku, Litvě, Polsku, Itálii, Rakousku, Anglii, Německu, Rumunsku, Slovinsku, Belgii, Bahrajnu.  Je sólistou a jedním ze zakladatelů hudební skupiny The Unlimited Trio, se kterým vydal CD na francouzském lejblu Great Wind Records.
Také se věnuje populární a rockové hudbě – Crocodile Quartet (Praha). Je učitelem hry na housle, violu a klavír v MuseHouse International music school. Jako klavírista spolupracuje s finalistkou českého X Factoru Martinou Pártlovou.


254220_4129544074941_1772885874_nŠimon Marek – violoncello

Narozen 21.4. 1991 v Praze. V šesti letech začal studovat hru na violoncello u profesora Jana Vychytila na Hudební škole hlavního města Prahy a později na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením. V letech 2003 až 2006 pokračoval ve studiu u profesorů Mirko a Martina Škampových. Roku 2006 se stal žákem  Jana Kellera na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, kde úspěšně absolvoval. Kromě violoncella studoval dva roky skladbu u profesora Karla Růžičky. V roce 2014 byl přijat na Akademii múzických umění v Praze, kde je nyní studentem u violoncellisty Mikaela Ericssona.
Do této chvíle získal přehled nejen v klasické hudbě, ale i v dalších hudebních žánrech. Jako violoncellista spolupracuje  s významnými hudebníky, producenty nebo seskupeními  (Aneta Langerová, Dara Rolins, Ewa Farna, David Deyl, Tomáš Savka, Hana Zagorová, Radůza, Václav Noid Bárta, Bára Basiková, Ondřej Soukup, Daniel Hádl,  Kryštof Marek, Tomáš Liška, Zdeněk Bína, Miloš Bok, Michal Horáček, La Alma – Lucia Šoralová, Voilà! – Zdenka Trvalcová, Eliška Ptáčková – Walsh, Zrní. Orchestry – Český národní symfonický orchestr, Plzeňská filharmonie, Jihočeská filharmonie, orchestr Studia DVA a  The City of Prague Philharmonic Orchestra)
Kromě Kvintesence Quartet je také součástí několika  hudebních projektů: Talaqpo, Pénte, wrghaPOWU orchestra, Soliloqui, a Filmová filharmonie.